(1) Bontási erő. Egy bizonyos értéknél magasabb elektromos mező szilárdságának hatása alatt a szigetelő anyagok megsérülnek, és elveszítik a szigetelési teljesítményüket, amelyet bontásnakneveznek. Az elektromos mező szilárdságát, amelyen a szigetelőanyagokat lebontják, bontási szilárdságnaknevezzük, kv/mm -ben mérve.
(2) hőállóság. Amikor a hőmérsékletnövekszik, az ellenállás, a bontási szilárdság, a mechanikai szilárdság és a szigetelőanyagok egyéb tulajdonságai csökkennek. Ezért szükséges, hogy a szigetelő anyag hosszú ideig működjön a megadott hőmérsékleten, és biztosítsa a megbízható szigetelési teljesítményt. A különböző komponensekkel rendelkező szigetelőanyagok hőállóságának hőállósága változik, és a hőállósági szintet 7 szintre lehet osztani: Y, A, E, B, F, H, C stb. Anyag.
grade A: A maximális működési hőmérséklet 105 ℃, olyan szigetelőanyagokhoz, mint a zománcozott huzal, vászon, huzal, olajalapos festék és aszfalt. Üvegszövetként, olaj
alapított gyantafestékként, magasstrengtus zománcozott huzalként, hő -nrezisztens vinil -acetát zománcozott huzal stb. gyanta, üvegszál, azbeszt, poliészterfesték, poliészter zománcozott huzal és egyéb szigetelőanyagok. Az anyagok, a csillám, a portermékek, a poliészter és a jó kémiai és hőstabilitású alkatrészek, valamint a kompozit szilikon szerves poliészterfesték kötése vagy impregnálása után az F szintű szigetelő gyantával történő kötés vagy impregnálás után. such as thickened F-grade materials, mica, organosilicon mica products, silicone organic paint, silicone organic rubber polyimide composite glass cloth, composite film, polyimide paint, etc.
Class C: The maximum operating temperature is greater than 180 ℃. Olyan szervetlen anyagokra utal, amelyeknem használnak semmilyen szerves ragasztókat vagy impregnáló szereket, például kvarc, azbeszt, csillám, üveg, kerámia és PTFE műanyagok.--(3) szigetelési ellenállás. A szigetelőanyagok által bemutatott ellenállási érték a szigetelési ellenállás, amely általában több tíz megaohmot ér elnormál körülmények között. A szigetelési ellenállásnagymértékben változhat a hőmérséklet, a vastagság és a felületi körülmények miatt (például anedvesség és a szennyeződés). Mindig kis mennyiségű áram halad át, amelyet szivárgási áramnak hívnak.-
(4) mechanikai szilárdság. A különféle szigetelő anyagok konkrét követelményei szerint a különféle szilárdsági mutatókat, például a szakító, anyomó, a hajlítás, anyírást, a szakadást és az ütésállóságot együttesen mechanikai szilárdságnaknevezik. (5) Egyéb jellemző mutatók. Néhány szigetelőanyagot folyékony formában mutatnak be, például különféle szigetelőfestékeket, amelyek jellemző mutatói között szerepel a viszkozitás, a rögzített tartalom, a savérték, a szárítási idő és a gélesedési idő. Néhány szigetelő anyag jellemző mutató magában foglalja a permeabilitást, az olajrezisztenciát, a meghosszabbítást, a zsugorodást, az oldószer -ellenállást, az ívrezisztenciát stb.